گرفتگی بینی پس از عمل بینی بعضی اوقات اتفاق می افتد, افرادی که به خاطر انحراف بینی تحت عمل جراحی قرار میگیرند , امیدوار می‌باشند که برای نخستین دفعه در زندگی بتوانند به راحتی نفس بکشند . بقیه کسانی نیز که به دلیل زیبایی تحت عمل بینی قرار می‌گیرند , قادر خواهند بود به وسیله بینی جدید و زیباتر تنفس راحت تری را تجربه نمایند . یکی‌از دلایل جانبی عمل رینوپلاستی ( عمل جراحی بینی ) که اکثری اشخاص قبل از عمل از آن مطلع نیستند , بازه هنگامی است که بعد از عمل کار کشته نخواهید بود به راحتی از راه بینی نفس بکشید و در گیر گرفتگی و انسداد بینی خواهید شد .

علت ها و عوارض
فورا بعد از عمل بینی , جراح سوراخ های بینی را با‌گاز یا این که پانسمان اختصاصی پر می نماید . این کار به دلیل مراقبت و نگهداری شکل جدید بینی در او‌لین روزها بعداز عمل جراحی است . یکی‌از مشکلات این کار این است که تا وقتی که این گاز یا این که پانسمان لوله شده درون بینی شما جای‌دارد , قادر نخواهید بود از روش بینی نفس بکشید . بعضا جراحان روز پس از عمل جراحی این گازها را از درون بینی بیرون می نمایند , در حالی که بعضی دیگر برای اطمینان از این که بینی به خیر و خوبی بهبود یابد , چند روز صبر می نمایند .

بعد از اینکه جراح پانسمان یا این که گاز لوله شده ی درون بینی را خارج می نماید , طبیعی است که سعی نمائید یک نفس عمیق و راحت بکشید , در حالی که بینی شما دیگر با مواد خارجی مسدود نشده است , ولی متاسفانه به جای اینکه بتوانید به راحتی نفس بکشید , متوجه خواهید شد که مبتلا گرفتگی بینی می باشید . ورمی که شما در قسمت خارجی بینی تان مشاهده می‌کنید , در قسمت درون بینی هم هست و بیشترین فضای طبیعی دراختیار برای تنفس را مسدود نموده است .

بعداز گذشت دو تا سه هفته از عمل بینی جراحی , گرفتگی بینی پس از عمل بینی هنوز ادامه دارد . ورم بینی کم کم کاهش می‌یابد و هم زمان با کاهش ورم , تنفس شما هم بهبود مییابد . در تمامی جلسات ملاقات با جراح , می بایست درخصوص گرفتگی و خشکی دماغ و ناراحتی های تنفسی و درمان انسداد بینی صحبت کنید , زیرا فقط جراح شما قدرتمند خواهد بود در زمینه‌ی خاص شما پروسه بهبودی صحیح بینی تان را تشخیص دهد و در درمان گرفتگی بینی به شما کمک کند .

کمک به اختلال تنفسی و گرفتگی بینی
بعد از عمل جراحی زیبایی بینی , اکثری از مراجعین نگران این می‌باشند که دیگر هیچوقت قادر نخواهند بود به راحتی نفس بکشند . بعداز عمل جراحی احتمال دارد در ابتدا فرد احساس گرفتگی بینی داشته باشد و علت گرفتگی بینی , ورم تولید شده بعد از کار در خارج و باطن بینی است . در هر حال , این گرفتگی به صورت کلی در زمان کمتر از یک ماه برطرف خواهد شد

کسب اطلاعات لازم در مورد عمل بینی در مشهد