عوارض عمل بینی به دو مدل تقسیم می گردد یك سری عوارضی است كه در عملكرد بینی به‌وجود می‌آید و مهمترین آن به عبارتی عارضه ها تنفسی است . وقتی كه بینی عمل می گردد معبر هوا تنگ می‌شود و شخص ناچار می گردد همیشه از دهن نفس بكشد و همین دلیلی است كه فرد دارنده صدای تو دماغی شود و به خاطر مشكلات چسبندگی بینی بایستی به صورت مداوم ترشحات بینی را بگیرند .
یك سری دیگر از دلایل , به ظاهر بینی برمی گردد , این عارضه ها نیز به خاطر كم برداشتن یا این که زیاد برداشتن بافت ها بوجود می‌آید , ممكن است در فعالیت جراحی پرده های بینی بیش تر از حد كوچك شده باشد یا این که غضروفهای نوك بینی بیش تر از حد كم شود كه منجر ایجاد چالهای عمیق شود . اما در صورتی جای بخیه ها هم تا بالا امتداد پیدا كرده باشد ممكن است ظاهری به بینی بدهد كه تصنعی و مصنوعی به نظر رسد . تجربه نشان داده اكثر بیماران دوست ندارند بینی شان تصنعی به نظر رسد چون یك بینی طبیعی بزرگ در جامعه ما قابل پذیرش تر از یك بینی جراحی كوچك شده‌است . از این رو در جراحی بینی می بایست همواره حداقل دستكاری صورت بپذیرد و برای از بین رفتن دلایل هم بایستی برداشتن بافتها به حداقل ممكن رسد .

بی‌توجهی به‌این عملکردهای ارزشمند حیاتی چه نشانه ها و عواقبی را در‌پی خواهد داشت؟

مشکل در عملکردهای حیاتی بینی عواقب ناگواری در سلامت و معاش اشخاص و جامعه برجای خواهد گذاشت . تنفس , حیاتی‌ترین عملکرد زندگی است که نتیجه آن رسیدن اکسیژن به بافت‌ها یبدن است . بی‌حالی خواب‌آلودگی , کسالت بی‌حوصلگی و عصبی بودن احتمال دارد در اثر خلل تنفسی پیش پدید آید . محرومیت از تنفس بینی , کم آبی مجاری تنفسی و ضعف سیستم دفاعی آن را به‌دنبال خواهد داشت . گرفتگی بینی اکثر اوقات منجر پیدایش مشکلاتی در بقیه ساختمان‌های متعلق نظیر درد سینوسی , سردرد یا این که احساس پری , سنگینی و فشار در ناحیه سر و صورت میشود . خلل بودائی حس آنفو لانزا طولانی , خرخر و مشکلات تنفسی حین خواب علامتها دیگر عوارض عمل بینی است

کسب اطلاعات لازم در مورد عمل بینی در مشهد