زیبایی برای انسان در اولویت بالایی برخودار است. این روزها داشتن زیبایی مانند گذشته کار سختی نیست و شما می توانید به راحتی زیبایی صورت خود را افزایش دهید. بینی یکی از تاثیرگذار ترین عضوها برای زیبایی است. امروز با ما همراه باشید تا بصورت کامل در مورد جراحی بینی در مشهد برای بینی های گوشتی و مراقبت های بعد از عمل مورد نیاز برای این نوع از بینی ها صحبت کنیم.

بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوسته ضخیم باشد! بینی هایی که پوسته ضخیم و غضروف های ضعیفی دارند، به عنوان بینی گوشتی در نظر گرفته می‌شوند این نوع بینی ها ممکن است به دلیل درخواست و حساس بودن بیمار بعد از عمل منجر به عمل ترمیمی شود! در گذشته جراحی بینی در مشهد برای این نوع از بینی ها همواره با چالش های مختلفی همراه بود اما در حال حاضر با توجه به رشد تکنولوژی و علم جراحی، عمل این نوع از بینی ها بسیار راحت تر از گذشته اتفاق می افتد.

تشخیص بینی گوشنی

اولین قدم برای جراحی بینی در مشهد برای بینی های گوشتی این است که جراح تشخیص دهد این نوع از بینی ها گوشتی هستند. پزشکان از چند معیار موجود برای این بینی ها به تشخیص این نوع بینی می پردازند. این معیار ها عبارت اند از:

  • وجود نوک های بزرگ
  • وجود نوک های افتاده
  • پوست ضخیم دارای چربی در اطراف غضروف بینی

چه تفاوتی میان بینی های گوشتی و استخوانی وجود دارد؟

چه تفاوتی میان بینی های گوشتی و استخوانی وجود دارد؟

در این بخش می خواهیم در مورد تفاوت های موجود میان بینی های گوشتی و استخوانی بپردازیم. جراحی بینی در مشهد با توجه به نوع بینی انجام می شود.

بینی های استخوانی به راحتی قابل شناسایی هستند چرا که استخوان بینی به راحتی قابل شناسایی است. علت این امر نازک بودن پوست بینی است که باعث نمایان شدن استخوان آن می شود. این نوع بینی ها دارای غضروف های قوی و محکم هستند و نوک بینی در این نوع بینی ها کمتر افتاده یا پهن است. جراحی بینی در مشهد برای این نوع از بینی ها آسانتر از بینی های گوشتی است.

معمولا افرادی که دارای بینی گوشتی هستند از نوع بینی خود ناراضی هستند و می خواهند با استفاده از روش های مختلف از جمله جراحی بینی به زیباتر کردن چهره خود بپردازند! بینی های گوشتی که دارای انحراف و کجی هستند با توجه به نوع غضروف ضعیف آن ها عمل بسیار سختی را برای جراح در پیش دارند. این سختی باعث می شود که بیمار درد بیشتری را تحمل کند و هزینه بیشتری برای جراحی بینی خود بپردازد!

چند نوع روش برای جراحی بینی گوشتی در مشهد وجود دارد؟

طبق نظریه پزشکان نمی توان روش های خاصی را برای جراحی این نوع بینی در نظر بگیریم ولی به طور کلی جراحی های بینی به دو نوع باز و بسته تقسیم بندی می شوند که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شوید.

یکی از روش های ناکارآمد که باعث می شود حتی شکل بینی گوشتی از قبل هم بدتر شود استفاده از لیزر برای شکل دهی به بینی است. این روش تنها جنبه ی تبلیغاتی دارد و بیمار با پرداخت هزینه زیاد به این کار می پردازد. اگر بینی گوشتی دارید و می خواهید عمل بینی گوشتی انجام دهید و زیبایی ظاهر خود را بیشتر کنید، حتما از یک جراح ماهر در این زمینه کمک بخواهید.

جراح حرفه ای برای جراحی بینی در مشهد یا دیگر شهرها برای این نوع بینی ها از تقویت غضروف برای شکل دهی دلخواه به بینی استفاده می کند. جراحان بعد از عمل بینی گوشتی معمولا در بینی کورتون تزریق می کنند، این نوع تزریق باعث می شود که تورم بینی کاهش پیدا کند.

افتادگی نوک بینی گوشتی پس از عمل

یکی از اتفاقات رایج پس از جراحی بینی در مشهد یا دیگر شهرها، افتادگی نوک بینی گوشتی پس از انجام عمل است. این مشکل باعث نگرانی این نوع از مراجعه کنندگان می شود. این مشکل هنگامی بوجود می آید که در هنگام جراحی بینی، استحکام بینی از بین می رود. اگر شما از یک جراح حرفه ای در این زمینه کمک بخواهید، مشکلی برای شما بوجود نمی آید.

پس از جراحی بینی در مشهد باید چکارهایی انجام داد؟

یکی از چالش های بیماران و مراجعه کنندگانی که دارای بینی های گوشتی هستند، مراقبت های بعد از عمل برای این نوع از بینی هاست. ما در اینجا مهم ترین نکاتی که ممکن است برای شما مفید باشد را گردآوری کرده ایم. با خواندن این نکات و عمل به آن ها می توانید، جراحی بینی گوشتی خود را به بهترین شکل انجام دهید و به نتیجه دلخواه خود برسید.

خونریزی را در ساعت اولیه جدی نگیرید

معمولا پس از جراحی بینی در مشهد برای بینی های گوشتی شما با خونریزی های خفیفی روبرو هستید که نباید آن ها را جدی بگیرید! معمولا این خونریزی بصورت نشت خون از کنار پانسمان بینی طبیعی است و شما لازم نیست که نگران باشید.

در این مواقع سعی کنید، خونسردی خود را حفظ کنید و با استفاده از یک دستمال کاغذی مرطوب به کاهش رطوبت بینی بپردازید.

ورم خود را این گونه کاهش دهید

معمولا پس از جراحی بینی گوشتی، ورم صورت شما بیشتر از کسانی است که جراحی بینی استخوانی انجام داده اند. برای کاهش این ورم تنها کاری که لازم است، انجام دهید، استفاده از کمپرس سرد در اطرف بینی و زیر چشم تا ۱۲ ساعت است.

استراحت را جدی بگیرید

کلیدی ترین نکته برای رسیدن به هدف برای یکی بینی خوش فرم و زیبا این است که شما استراحت را پس از عمل جراحی جدی بگیرید. استراحت باعث ترمیم بینی شما می شود و استخوان ها زودتر جوش می خورند! برای این کار بهتر است، بعد از عمل جراحی به مدت یک روز کامل در تخت خواب خود استراحت کنید. برای این کار بهتر است چند بالش در زیر سر خود بگذارید تا سر شما بالاتر از پاهایتان قرار بگیرد.

از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید

برای این که در صورت شما حرکات کمتری صورت بگیرد تا عمل بینی موفق تر باشد، بهتر است که از خوردن غذاهای سفت مانند استیک، سیب و … که نیاز به جویدن دارد به مدت یک هفته خودداری کنید و از غذاهای نرم برای این کار استفاده کنید.

در خواست مشاوره جراحی بینی