عینک بعد از عمل بینی

عینک بعد از عمل بینی

عینک زدن بعد از عمل بینی

عینک زدن پس از عمل بینی
بسیاری از متقاضیان جراحی بینی عینکی می‌باشند و میخواهند که دقیقاً بدانند که تا چه مدتی بعداز عمل نمی‌توانند عینک بزنند و چه راه‌حل‌هایی دارند؟

از طرفی برای بخش اعظمی سؤال است که در‌حالتی که قرار باشد که عمل لیزیک یا این که اعمال شبیه برای خلاصی از عینک انجام دهند بعداز چه مدتی می توانند برای جراحی بینی مبادرت نمایند .

این‌ها سؤالاتی میباشند که در‌این متن با هم به‌دنبال جواب‌هایشان خوا‌هیم بود و در یک لیست نکات اصلی و کاربردی آن را مرور میکنیم :

۱ – در زمان هفته نخستین پس از عمل که آتل روی بینی جای‌دارد می‌توان عینک را روی آتل گذاشت .

۲ – در کل معمولاً در ۳تا ۴ هفته بعد از عمل استخوان‌های بینی کاملاً محکم شده‌اند و زدن عینک مشکلی برای آنها پیش نمی‌آورد اما با دقت به ورم بافت قابل انعطاف و پوست روی آن , پیشنهاد می گردد که تا ۶هفته و برطرف شدن کامل ورم منطقه قرارگیری عینک حوصله کنیم .

۳ – در صورتی امکان تنظیم و استفاده از لنزهای تماسی برای مریض وجود داشته باشد بهترین توصیه این است که برای ۶ تا ۸ هفته اول از عینک استفاده نشود و بجای آن از لنز بهره بگیرند .

لنز تماسی

۴ – در صورتی شخص تمایلی به استفاده از لنز نداشته باشد , بعد از برداشت آتل طی روز ششم یا این که هفتم تا ۶ – ۸ هفته بعداز عمل می تواند عینک‌ را به پیشانی‌اش چسب بزند یا این که در‌صورتی‌که از کلاه استفاده می کند عینک را به آن متصل نماید .
۵ – در شرایطی‌که تصمیم دارید که اول عمل چشم انجام دهید دست‌کم یک تا دو ماه زمان لازم است تا برای جراحی بینی مبادرت فرمایید .

تا یک ماه بعد از عمل بینی ، نمی توانید از عینک استفاده کنید. اگر استفاده از عینک ضرورت دارد، برای مدت کوتاه و فقط در مواقع ضروری، عینک را با چسب به پیشانی بچسبانید تا وزن عینک روی بینی نباشد.

کسب اطلاعات لازم در مورد عمل بینی در مشهد