لیفت شقیقه در مشهد | آشنایی با روش های انجام لیفت پوست شقیقه

فهرست مطالب

لیفت شقیقه (Temple Lift) یک عمل زیبایی است که با استفاده از آن می توانید حالت چشم و ابروی خود را کشیده تر و جذاب تر نمایید. در بعضی از افراد افتادگی در ناحیه شقیقه ها موجب افتادگی گوشه چشم ها و ابروها می شود که ظاهر نامناسبی را برای فرد ایجاد می کند. این افراد با دیدن خود در آینه و مشاهده چین و چروک های ریز کنار چشم های خود روش های متفاوتی را برای از بین بردن آنها انتخاب می کنند اما به جرات می توان گفت عمل لیفت شقیقه بهترین پاسخ برای اصلاح و زیباسازی این بخش از صورت است.

در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این عمل جراحی زیبایی منحصر به فرد توضیحات کامل تری به شما ارائه دهیم…

لیفت شقیقه چیست ؟

شقیقه به بخش کناری پیشانی گفته می شود و لیفت آن به منزله کشیدن پوست ناحیه کناری پیشانی در نظر گرفته می شود.

با افزایش سن و همچنین به دلایل ارثی حجم چربی های زیر پوست کاهش می یابد و پوست دچار افتادگی شده و حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد، در این حالت چهره فرد خسته و بی رمق به نظر می رسد، انجام این جراحی با کشیدن پوست بخش شقیقه (تمپورال) این عارضه را رفع نموده و موجب زیبایی چهره فرد می شود.

لیفت شقیقه قبل و بعد

با استفاده از این عمل برای مدت زمان طولانی می‌توانید حالت چشم ها و ابروهای خود را کشیده‌تر کرده، شادابی و جوانی را بار دیگر به چهره خود هدیه دهید. درواقع با انجام عمل زیبایی شقیقه چشم های شما درشت تر از گذشته به نطر می رسد و فاصله مناسبی با ابروها پیدا خواهند کرد. با این جراحی می توان علاوه بر لیفت ابروها، چین و چروک های پنجه کلاغی را هم کاهش داد و حالت چشم ها زیباتر به نظر خواهند رسید.

جراحی لیفت شقیقه یک عمل سرپایی است که گاها می توان برای گرفتن نتیجه بهتر همزمان با دیگر عمل های زیبایی مانند بلفاروپلاستی و یا لیفت ابرو و پیشانی بصورت ترکیبی انجام شود.

در جراحی شقیقه، ابروها بالاتر می روند و چشم ها حالت کشیده پیدا خواهند کرد. همچنین موجب کاهش چین و چروک های اطراف چشم شده و افتادگی پلک کمتر می شود، ازین رو چشم هایی که حالت خسته و خوابیده دارند بازتر شده و چهره جوان تر به نظر خواهد رسید.

در نتیجه می توان گفت این جراحی تنها برای زیبایی نیست و افرادی که افزایش سن آنها موجب افتادگی ابروها و ایجاد چین و چروک در گوشه های چشم شان شده می توانند بعنوان یک گزینه مناسب برای جوان سازی پوست صورت انتخاب کنند.

 

تفاوت لیفت ابرو و لیفت شقیقه

ناحیه ای که در عمل پیشانی مورد جراحی قرار می گیرد وسیع تر است در حالی که عمل جراحی شقیقه مربوط به ناحیه کناری پیشانی است و این جراحی به منطقه کوچک تری محدود می شود.

از طرفی در لیفت ابرو برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی و بالاکشیدن کل ابروها استفاده می شود در مقابل افرادی قصد عمل زیبایی شقیقه دارند که جوان تر هستند و تنها می خواهند به دلیل عوارض افزایش سن تغییراتی را در بخش کناری پیشانی و در ناحیه ابرو و چشم خود ایجاد نمایند.

 

فیلم لیفت شقیقه

 

کاندیدای مناسب لیفت شقیقه چه افرادی هستند؟

به عقیده بسیاری ار جراحان انجام این عمل زیبایی در سن پایین توصیه نمی شود به این دلیل که پزشکان اعتقاد دارند چهره افراد تا سن 23 سالگی هنوز بطور کامل شکل نگرفته و مناسب این عمل جراحی نیست بنابراین برای افرادی که 23 سال به بالا داشته باشند می توانند با نظر پزشک این جراحی را انجام دهند.

عکس عمل لیفت شقیقه

افرادی که می توانند کاندید مناسبی برای عمل زیبایی شقیقه باشند :

 1. افرادی که فاصله بین چشم و ابرو آنها کم است.
 2. افرادی که گوشه چشم آنها حالت پنجه عقابی دارد.
 3. افرادی که ابروهای آنها تقارن و یا قوس زیبایی ندارد.
 4. افرادی که میخواهند دم ابروی آنها از حالت فعلی بالاتر برود.
 5. افرادی که تمایل دارند چشم های کشیده تری داشته باشند.
 6. افرادی که بطور ارثی با مشکل افتادگی پوست شقیقه روبرو هستند.
 7. افرادی که با افزایش سن بافت ناحیه شقیقه و دم ابروها دچار افتادگی می شود.
 8. افرادی که انتهای ابروی آنها دچار افتادگی شده و بر روی پلک بالایی فشار وارد می کند.
 9. افرادی که از دوران جوانی بصورت ژنتیکی با مشکل افتادگی زودهنگام ابروها دچار هستند.

 

لیفت شقیقه چگونه انجام می شود ؟

برای انجام این عمل توسط دکتر آرش بیرقی طوسی از دو روش بدون جراحی و با جراحی بهمراه بی حسی یا بیهوشی استفاده می شود. اکثر روش هایی که توضیح داده می شود میزان ماندگاری بالایی دارند و همواره متقاضیان از نتیجه عمل رضایت داشته اند.

برای افرادی که نیاز به کشیده شدن زیاد پوست ندارند تنها می توان از روش لیفت پوست شقیقه استفاده کرد البته در صورتی که میزان چین و چروک ها زیاد باشد این روش مناسب نیست و بهتر از روش های دیگری که توضیح داده شده استفاده شود.

در روشی که بدون جراحی انجام می شود دوره نقاهت بسیار کوتاه بوده و فرد پس از عمل می تواند بلافاصله بدون هیچ مشکلی زندگی روزمره خود را آغاز کند.

 

نحوه ی انجام عمل زیبایی شقیقه بدون جراحی :

 • لیفت شقیقه با تزریق بوتاکس

در افرادی که به دلیل کشش عضلات پایین آورنده ابرو، دچار افتادگی ناحیه شقیقه شده اند و نیز در افرادی که چین های پنجه کلاغی در گوشه چشم دارند تزریق بوتاکس می تواند دم ابروها و ناحیه شقیقه را بالا بکشد و چین ها را اصلاح کند. تزریق بوتاکس هیچ نقاهتی ندارد و نتیجه آن بعد از یک تا دو هفته مشخص می شود ولی تا ۴ الی ۶ ماه دوام دارد.

 • لیفت شقیقه با تزریق چربی

در افرادی که از نظر جسمانی بسیار لاغر هستند چهره استخوانی و ترکه ای دارند که اکثر این افراد از وضعیت چهره خود رضایتی ندارند. یکی از ناحیه هایی که بسیار به لاغر نشان دادن چهره این افراد به چشم می آید شقیقه ها هستند. تزریق چربی در شقیقه می تواند حجم این بخش از صورت افراد را افزایش داده و همچنین چهره آنان را از حالت استخوانی به نرمال و طبیعی تبدیل کند.

بوتاکس شقیقه

پزشک برای تزریق چربی به شقیقه ها ابتدا میزان مشخصی از چربی از بدن خود فرد کشیده شده و سپس میبایست بصورت یکپارچه و منظم داخل شقیقه ها تزریق نماید. تزریق چربی به شقیقه می بایست حتما توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود تا از بروز آسیب جدی به رگ ها جلوگیری شود.

 

روش های عمل زیبایی شقیقه با جراحی و بی حسی :

 • لیفت شقیقه تمپورال

در لیفت شقیقه تمپورال در ناحیه شقیقه یک برش کوچک ایجاد شده و سپس از همان محل پوست و لایه های زیرین آن به اندازه ای به بالا کشیده می شود تا ابروها بالاتر آمده و چین و چروک گوشه چشم ها از بین برود در نهایت میبایست تقارن مناسبی بین این اجزای صورت ایجاد شود.

لیفت شقیقه تمپورال

دوره نقاهت در این روش بسیار کوتاه است و جای زخم ها باقی نمی ماند. عمل جراحی تمپورال با بی حسی موضعی و طی یک روز انجام می شود. گاها در بعضی موارد از بیهوشی عمومی نیز استفاده شده و ممکن است بیمار تا یک روز در مرکز درمانی بستری شود.

 

 • لیفت شقیقه با اندوتاین

در لیفت شقیقه به روش اندوتاین ابتدا یک برش به طول حدودا 2 سانتی متر بر روی پوست سر ایجاد می شود. این برش در ناحیه ای میان موها و شقیقه نزدیک گوش ایجاد می شود. پس از آن بافت پوست صورت از استخوان جدا شده و پزشک نوار اندوتاین را در زیر پوست قرار میدهد.

لیفت شقیقه به روش اندوتاین

این کار حتما باید توسط جراح با تجربه و متخصص انجام شود به نحوی که میبایست با یک فشار دقیق شاخک های اندوتاین به آرامی در بافت زیر پوست فرو برود تا پس از آن جراح اندوتاین را به آرامی کشیده و بتواند پوست صورت و بافت آن را به سمت بالا بکشد.

 

 • لیفت شقیقه به روش اندوسکوپی

در این روش سطح پوست سر ابتدا ضدعفونی شده سپس برش هایی به فاصله یک سانتی متر بر روی شقیقه سر ایجاد می گردد. جراح با ایجاد برش های مختلف در ناحیه شقیقه به این بخش دسترسی پیدا می کند سپس با کمک ابزاری به نام آندوسکوپ و دوربینی که به سر آن متصل است می تواند داخل پوست شقیقه را بر روی مانیتور مشاهده نموده و در صورت نیاز تغییراتی را در بافت چربی و عضلات زیر پوست انجام دهد.

لیفت شقیقه به روش اندوسکوپیک

در لیفت شقیقه به روش اندوسکوپیک هم مانند سایر روش ها با عوارضی مانند ریزش مو در محلی که اندوسکوپ وارد می شود و یا تغییر محل خط مو و … همراه خواهد بود. برای مشاهده نتیجه مطلوب در این روش باید حداقل تا یک ماه صبر کنید.

 

 • روش SMAS ( بالاکشیدن لایه میانی زیرپوست)

در این روش با ایجاد برش های کوچک در ناحیه شقیقه، عضلات سطحی زیرپوست به سمت بالا کشیده می شود (لیفت می شود). این لیفت در سطح عضله زیرپوست انجام شده و مشکلی برای بافت خود عضله ایجاد نخواهد کرد. عمل لیفت تا جایی که چین و چروک ها و مواردی که مدنظر متقاضی بوده و باید رفع شود ادامه پیدا می کند. این عمل هم حتما میبایست توسط جراح زیبایی متخصص و باتجربه انجام شود بنابراین بسیار در انتخاب پزشک خود دقت لازم را داشته باشید.

 

لیفت شقیقه چقدر ماندگاری دارد ؟

در صورتی که به دنبال یک روش دائمی برای زیبایی شقیقه و ازبین بردن چین و چروک اطراف چشم هستید، توصیه ما به شما لیفت با روش جراحی است چرا که این روش در مقایسه با سایر روش های غیرجراحی ماندگاری بیشتری دارد بهمین دلیل اکثر متقاضیان تمایل دارند با مقداری هزینه بیشتر از روش های جراحی استفاده نمایند.

مزایای عمل زیبایی شقیقه

از مزایای روش های جراحی شقیقه می توان به مواردی از جمله کاهش عوارض، افزایش سرعت بهبود، شادابی بیشتر و بهتر پوست و ظاهر جوان کننده چشم ها و ابروها اشاره کرد.

مهم ترین فواید عمل جراحی شقیقه همان زیباسازی و جوان تر نشان دادن چهره شماست که در این عمل جراحی با بالاکشیدن چشم ها و ابروها و برطرف شدن چین و چروک های گوشه چشم با ایجاد تقارن مناسب چهره فرد را جذاب تر نمایش می دهد.

عکس لیفت شقیقه

عوارض لیفت شقیقه

قبلا هم اشاره شد که هیچ عمل جراحی ای بدون عوارض نیست و میزان آن بستگی به نوع جراحی و شرایط بیمار متفاوت است. از متداول ترین عوارض جراحی زیبایی شقیقه : التهاب، تورم و قرمزی ناحیه ای که مورد عمل قرار گرفته است می باشد که در کوتاه مدت رفع شده و جای نگرانی نیست. سایر عوارضی که ممکن است پیش بیاید احساس درد در پیشانی و شقیقه ها است که با مصرف مسکن ها برطرف می شود.

 

هزینه لیفت شقیقه در مشهد

با توجه به اینکه عمل جراحی شقیقه در دسته عمل های زیبایی قرار می گیرد، بنابراین تحت پوشش هیچکدام از طرح های شرکت های بیمه نمی باشد و متقاضی میبایست هزینه آن را خودش بطور کامل پرداخت کند. از جمله مواردی که بر قیمت عمل لیفت شقیقه تاثیرگذار است :

 • دستمزد جراح متخصص
 • هزینه مرکز درمانی (کلینیک و یا بیمارستان)
 • هزینه آزمایش ها
 • هزینه داروهای تجویزشده
 • و…

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov : منبع

دکتر آرش بیرقی طوسی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

بهترین دکتر لیفت شقیقه مشهد
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دارای دانشنامه برد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی