6 دلیل برای استفاده از ایمپلنت سینه

فهرست مطالب

ایمپلنت سینه (پروتز) امروزه به یکی از رایج ترین درمان ها تبدیل شده و صدها هزار زن در سراسر جهان برای بهبود شکل سینه خود این روش را انتخاب می کنند. اگرچه این روش درمانی شناخته شده است و تقریباً هر بیماری که آن را دریافت می کند از نتیجه آن راضی است، اما هنوز این روش برای برخی افراد پذیرفته نشده و در استفاده از آن شک دارند.

در نتیجه این شک و تردید، این سوال مطرح می شود که “آیا پروتز سینه ارزشش را دارد؟” اثرات استفاده از پروتز سینه بسیار است از جمله بهبود عزت نفس و احساس رضایت فردی.
در ادامه، شش دلیل برای استفاده از آنها را بررسی خواهیم کرد که می تواند به شما در درک مزایای عمل ایمپلنت سینه کمک کند.

ايمپلنت سينه چيست ؟

به طور کلی از ایمپلنت برای فرم دهی، زیبایی و همچنین بزرگ کردن سینه ها استفاده می شود. ایمپلنت های سینه که در داخل سینه قرار داده می شود معمولا از جنس سیلیکون یا آب نمک هستند که به این عمل کاشت سینه هم گفته می شود. این روش برای درمان خانم هایی که دچار سرطان سینه شده اند هم استفاده می شود و به این وسیله می توان ظاهر سینه آنان را اصلاح نموده و با ایمپلنت ها ترمیم نمود.
شما می توانید در مشاوره اولیه عمل بزرگ شدن سينه راجع به انتظاراتی که از نتایج عمل دارید، اعم از اندازه و فرم و همچنین نوع ایمپلنت سینه که ترجیح می‌دهید استفاده شود، با دکتر آرش بیرقی طوسی صحبت کنید.

 

ایمپلنت سیلیکونی چیست؟

این نوع از ایمپلنت ها از مواردی به نام سیلیکون تشکیل شده است. سیلیکون به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و بهمین دلیل آسیبی به بدن وارد نمی کند و ضرری ندارد.

 

عکس ایمپلنت سینه سیلیکونی

 

سن مناسب افرادی که قصد استفاده از انواع مدل پروتز سینه سیلیکونی دارند حداقل 22 سال می باشد. ایمپلنت سیلیکونی در زمان لمس طبیعی به نظر می رسد و احتمال اینکه موارد سیلیکونی داخل پروتز سینه خالی شود بسیار کم است که از مزایای آن است.

 

مزایای استفاده از پروتز سينه اشكی

این نوع پروتز موجب می شود تا ظاهر سینه در خانم ها نسبت به پروتز های گرد طبیعی تر به نظر برسد. برای خانم هایی که بافت سینه آنها کم، تخت و صاف است بیشتر کاربرد دارد.

 

 

عمل ایمپلنت سینه چطور انجام می شود؟

روش رایج در اکثر جراحی هایی که به منظور عمل پروتز سینه انجام می شود به این صورت است که برش هایی در اطراف نوک یا زیر سینه انجام می شود. یکی از مزیت هایی که این روش دارد آن است که شک بافت سینه نسبت به عضله و پروتز سینه دقیق تر و بهتر فرم دهی انجام می شود. در این روش بخشی زیادی از پروتز در زیر عضله سینه قرار گرفته و بخش باقی مانده در بافت سینه قرار می گیرد.
استفاده از ایمپلنت های سینه موجب می شود تا نتیجه نهایی بسیار مطلوب باشد و ظاهر سینه طبیعی تر به نظر برسد.
روش دیگری که پزشکان از آن برای عمل جراحی پروتز سینه استفاده می کنند، کاشت سینه از طریق برش در ناحیه زیر بغل است. این روش سخت تر است و پیچیدگی های خاص خود را دارد چرا که باید پروتز سینه از ناحیه بالاتری به قفسه سینه وارد شده و با پایین آوردن در مکان مناسبی از قفسه سینه قرار گیرد که زمان بیشتری هم برای انجام این روش طول می کشد.

 

مدت زمان عمل پروتز سينه

این عمل معمولا در مدت زمان یک ساعت تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. این امکان وجود دارد که با نظر پزشک، عمل با استفاده از بیهوشی موضعی انجام شود. معمولا فرد در همان روز مرخص می شود و نیازی نیست تا در بیمارستان یک شب بماند .
قبل و بعد از عمل ایمپلنت سينه

6 دلیل استفاده از ایمپلنت سینه

  • بی خطر هستند و عوارض جانبی کمی دارند :

ایمپلنت سینه یک عمل نسبتاً ایمن است که هیچ احتمالی برای عوارض یا عوارض جانبی طولانی مدت ندارد. تنها خطرات قابل توجه عوارض آن مربوط به عفونت، مشکلاتی که ممکن است در زمان بهبودی زخم به وجود بیایند و احتمال لخته شدن خون در محل جراحی است. البته، زمانی که یک جراح ماهر و باتجربه در کنار خود داشته باشید، احتمال آسیب دیدگی ناچیز است و عمل جراحی بی خطر است.
  • ماندگاری بالایی دارند :

اگر در مورد این موضوع تحقیق کرده باشید، احتمالاً با این ادعا برخورد کرده اید که ایمپلنت های سینه باید هر ده سال یک بار تعویض شوند. این یک باور نادرست است چرا که ایمپلنت ها قرار است یک عمر دوام بیاورند، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است! آنها معمولاً پس از 11 تا 15 سال به دلایل مختلف جایگزین می شوند که رایج ترین آنها ترجیح شخصی افراد استفاده کننده است تا خود ایمپلنت ها.
  • افزایش حس اعتماد به نفس :

یکی از بارزترین مزایای پروتز سینه افزایش اعتماد به نفس بیماران پس از عمل است. بسیاری از خانم ها که قصد استفاده از آن را دارند، نسبت به اندازه و شکل سینه های خود به طور باورنکردنی آگاه هستند. تنها با یک عمل جراحی جزئی، عزت نفس پایین را می توان به سرعت از بین برد و به شما این امکان را می دهد که با اعتماد به نفس تازه ای زندگی را در آغوش بگیرید.

  • زمان بهبودی پس از عمل کوتاه است :

در حالی که برای بهبودی پس از جراحی ایمپلنت سینه مدت زمان مشخصی باید بگذرد که توسط پزشک بسته به نوع عملی که داشته اید اعلام می گردد، اما نسبتاً سریع و بدون درد است. برای 1-2 روز اول پس از جراحی، بیماران باید کمی درد و سفتی جزئی را در ناحیه آسیب دیده تجربه کنند. اما پس از آن، باید احساس طبیعی و رضایت داشته باشند. پس از یک تا دو هفته، باید بتوانند به سر کار بازگردند و روال روزانه خود را از سر بگیرند. همچنین چهار تا شش هفته پس از جراحی، باید بتوانند ورزش و فعالیت بدنی شدید خود را از سر بگیرند.
  • فراهم کردن پوشیدن لباس های جدید :

بسیاری از خانم‌هایی که سینه‌های کوچک دارند، گزینه‌های محدودی در مورد انتخاب لباس داشته اند. کاشت سینه دنیای کاملا جدیدی از انتخاب لباس های مورد علاقه برای آنها می سازد.
  • متقارن سازی سینه ها و نوک آن ها :

اکثر زنان درجاتی از عدم تقارن در سینه های خود دارند. در نتیجه، عدم تقارن سینه ممکن است باعث ناراحتی عاطفی و جسمی طولانی مدت برای برخی از زنان شود. سینه‌های نامتقارن، جایی که یک سینه بزرگ‌تر از دیگری است، می‌تواند به شما احساس ناخوشایندی بدهد و پیدا کردن لباس های مناسب را کاملاً دشوار کند.
ایمپلنت سینه سینه های شما را کاملا متقارن می کند، جراح شما باید با دقت بسیار حین عمل جراحی، از متقارن بودن نوک سینه ها در طول جراحی اطمینان حاصل کند.