لیفت پیشانی | تحقق رویای جوانی با 4 روش لیفت ابرو و پیشانی

فهرست مطالب

لیفت پیشانی یک تکنیک جوانساز است که مزایای بسیاری دارد. این عمل محبوبیت بالایی بین مردم پیدا کرده به طوری که طبق آمار حدود 34000 عمل در سال 2016 فقط در کشور آمریکا انجام شده است. همزمان با این عمل بعنوان مکمل می توان از لیفت ابرو و لیفت پلک نیز استفاده کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیز درباره لیفت پیشانی را به شما توضیح دهیم…

لیفت پیشانی چیست ؟

لیفت ابرو و پیشانی یک عمل زیبایی است که در آن پوست اضافه برداشته می شود تا وضعیت چین و چروک ها در پیشانی و ابروها اصلاح شود. افرادی که اخمو به نظر می رسند می توانند با انجام لیفت پوست پیشانی نسبت به اصلاح این وضعیت اقدام کنند. در این روش کل ابرو لیفت می شود و خطوط اخم یا همان خطوط بین دو ابرو اصلاح می گردد. انجام این روش نیاز به مهارت و تجربه بالای جراح دارد به دلیل اینکه تکنیکی نهاجمی است.

عکس قبل و بعد لیفت پیشانی
عکس قبل و بعد لیفت پیشانی

به طور کلی این روش برای افرادی که ابروهای افتاده دارند مناسب است در حالیکه برای رفع پُف و پوست اضافه پلک ها روش بلفاروپلاستی مناسب تر به نظر می رسد. همچنین لیفت شقیقه یک عمل زیبایی است که با استفاده از آن می توانید فرم چشم و ابروی خود را کشیده تر و جذاب تر نمایید.

مزایا و فواید لیفت پیشانی

در افراد مسن نشانه های پیری بر روی پوست صورت و در پیشانی آشکار می شود. با رفع و اصلاح این قسمت از صورت، جوان سازی صورت گرفته و چهره فرد شاداب تر به نظر خواهد رسید. این عمل یکی از تکنیک های موثر در رفع علائم پیری و بازیابی جوانی صورت می باشد. با اینکه اصلاح چین و چروک های پوستی از طریق تزریق چربی، تزریق بوتاکس و … قابل انجام است اما رفع چین و چروک های عمیق تر نیاز به عمل پیچیده تری مانند لیفت چروک پیشانی دارد.

 

از مزایای این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اصلاح افتادگی پلک
 • حذف خط اخم بین ابروها
 • جوان سازی چهره با بالارفتن ابروها و صاف شدن پیشانی
 • تغییر ظاهر صورت فرد اینکه خوشحال تر به نظر می رسد
 • افزایش اعتماد به نفس افراد مسن
 • ماندگاری بالا تا چندین سال

 

لیفت پیشانی جراحی

 

معایب و عوارض لیفت پیشانی

به مانند هر جراحی دیگری این عمل هم عوارضی بهمراه خواهد داشت اما اکثر این موارد موقتی و زودگذر هستند و بسته به تخصص و تجربه جراح ممکن است اصلا بروز نکنند.

 • بالارفتن خط رویش مو
 • ظاهر محل برش جراحی
 • تجمع خون در زیر پوست (هماتوم) و خونریزی
 • ریزش مو در بخش هایی که پوست برش خورده
 • احساس بی حسی در بالای سر و در پوست پیشانی
 • بالارفتن بیش از اندازه ابروها که ممکن است موجب نمای متعجب یا شیطانی در فرد شود.
 • سخت بسته شدن چشم ها ناشی از برداشتن بیش از اندازه پوست و یا تورم بعد از عمل
 • افزایش حساسیت در سطح پوست به طوری که با لمس پوست موجب درد سوزشی شود.
 • خشک شدن چشم ناشی از بازماندن طولانی مدت چشم که به دلیل افزایش حساسیت ایجاد می شود و موقتی می باشد.

 

انواع لیفت صورت پیشانی

عمل لیفت پیشانی توسط تکنیک های مختلفی انجام می شود که در هر کدام از این روش ها محل برش و عمق و طول بریدگی متفاوت خواهد بود. برش ها به طور معمول در پیشانی یا پلک فوقانی و یا در محل رویش موها ایجاد می شوند. در ادامه روشهای لیفت توسط دکتر آرش بیرقی طوسی معرفی می شود.

 

لیفت اندوتاین پیشانی

یکی از ابزارهای پزشکی برای لیفت بافت های پوستی اندوتاین می باشد. اندوتاین این امکان را به جراح می دهد تا با ایجاد برش های بسیار ریز در پشت خط رویش مو پوست پیشانی را بشکند و ابروها را اصلاح نموده و به حالت طبیعی درآورد.

لیفت پیشانی با اندوتاین

این روش همچنین چین و چروک بر روی پیشانی و بین ابروها را هم از بین می برد.

لیفت پیشانی با اندوتاین معمولا یک تا دو ساعت زمان می برد و بصورت سرپایی در مرکز درمانی و بوسیله آرام بخش وریدی و یا در مواردی بیهوشی عمومی انجام می شود.

از آنجایی که اندوتاین پیشانی بافت افتاده پوست را لیفت خواهد کرد، قادر است نه تنها چین و چروک های پیشانی را رفع کند بلکه ظاهر پوست را شاداب تر و جوان تر می کند. در جراحی لیفت پیشانی با اندوتاین در محل رویش مو برای جاگذاشتن اندوتاین برش هایی صورت می گیرد و بدین وسیله جراح می تواند ابروها، چشم ها و چین و چروک های بین ابروها را رفع کند.

 

اندوتاین قادر است به طور همزمان چهار مساله را درمان کند :

 1. افتادگی ابرو ها
 2. افتادگی چشم ها
 3. چین و چروک بین چشم ها
 4. چروک های پیشانی

 

 

لیفت آندوسکوپیک پیشانی

در این روش برش هایی ریز در پوست سر و توسط اندوسکوپ ایجاد می شود. اندوسکوپ لوله ای دراز و باریک است که به آن یک دوربین متصل است و تصاویر دوربین از طریق مانیتور به پزشک نمایش داده می شود.اندوسکوپ امکان بررسی و مشاهده بافت و ساختار داخلی پیشانی را برای جراح ممکن می کند. با ایجاد چند برش 1 تا 2 سانتی متری در پوست سر عمل جراحی لیفت پیشانی اندوسکوپیک آغاز می گردد.

لیفت پیشانی به روش آندوسکوپی

لیفت پیشانی به روش آندوسکوپیک تحت بیهوشی انجام می شود و جراحی با تهاجم حداقلی انجام می گردد. پس از اینکه جراح برش هایی را در پوست سر و در داخل موها ایجاد کرد، با استفاده از یکسری ابزار پیشرفته و تخصصی قادر خواهد بود بافت پیشانی را جدا کرده و بالا بکشد. با این روش می توان لیفت ابرو را هم با حداقل ایجاد زخم و شکاف های عمیق در بافت پوست انجام داد. جدا از لیفت ابروها با استفاده از این روش لیفت خط پیشانی و چین و چروک های بر روی پوست نیز برطرف خواهد شد.

لیفت پیشانی به روش آندوسکوپی دوره نقاهت کمتری دارد و فرد سریع تر می تواند به زندگی عادی خود بازگردد.

 

لیفت ابرو و پیشانی با بوتاکس

یکی از روش های لیفت پیشانی بدون جراحی ، تزریق بوتاکس (Botox) می باشد. معمولا از این روش برای لیفت ابروها استفاده می شود.

لیفت پیشانی با بوتاکس

بوتاکس به عضلاتی که موجب افتادگی ابروها شده است تزریق می شود تا این عضلات به طور موقت آرام تر شده و این امکان فراهم شود که ابروها 1 تا 2 میلیمتر بالاتر بروند.

لیفت ابرو و پیشانی برای افرادی که میخواهند بدون انجام عمل جراحی ظاهر افتاده ابروهای خود را اصلاح کنند مناسب است.

با استفاده از تزریق بوتاکس جراح قادر خواهد بود ظاهر ابرو را به صورت کمانی، افقی و یا انتهای ابرو را به سمت بالا بکشد. (لیفت کند) بنابراین شما می توانید در جلسه مشاوره قبل از عمل هدف خود را از تغییر در ظاهر ابروها با پزشک در میان بگذارید تا در نهایت چهره و ابروهای شما جوان تر به نظر برسد.  مدت زمان اثر درمان در این روش حدود 3 تا 4 ماه خواهد بود.

 

لیفت پیشانی با پیچ

در این روش ابتدا چند سوراخ کوچک در موها ایجاد می شود سپس پوست پیشانی و یا ابروها بالا کشیده ها و سپس ناحیه موردنظر با یک پیچ محکم شده و فیکس می گردد. پس از سه تا چهار هفته این پیچ ها از پوست سر باز شده و هیچ جای زخم و یا بخیه ای در این روش باقی نخواهد ماند. بعد از عمل دو سر بیمار یک بانداژ قرار می گیرد که نهایتا پس از چهار تا پنج روز باز می شود.

لیفت پیشانی با پیچ

خیلی از افراد نگران احساس درد فراوان در این عمل جراحی هستند که باید گفت جای نگرانی نیست و درد زیادی از سوی بیمار احساس نمی شود.

 

لیفت پیشانی چقدر ماندگاری دارد ؟

پس از گذشت یک ماه نتیجه عمل لیفت با بهبود برش های ایجاد شده در پوست مو قابل مشاهده است و شما می توانید از نتیجه دلخواه خود لذت ببرید. باید گفت در این بین نیروی جاذبه می تواند تاثیرات منفی بر روی پوست بر جای بگذارد اما چین و چروکی که بر روی پیشانی ایجاد می شود مانند قبل نخواهد بود و همچنان شما را راضی نگه خواهد داشت.

عکس لیفت پیشانی

دوام روشهای جراحی ۱۰ تا ۱۵ سال است. مواردی که می تواند ماندگاری عمل لیفت ابرو و پیشانی را برای شما بیشتر کند اجتناب از تغییرات وزن شدید، رعایت رژیم و سبک زندگی سالم و دور نگه داشتن پیشانی از نور خورشید می باشد. همچنین روش انجام جراحی و تجربه و تخصص جراح بر میزان ماندگاری و کاهش چین و چروک هایی که بر روی پیشانی مشاهده می شود تاثیرگذار است.

 

هزینه لیفت پیشانی در مشهد چقدر است ؟

هزینه این عمل جراحی بیشتر به سابقه ، تجربه و تخصص جراح بستگی دارد. از عوامل تاثیرگذار دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • موقعیت جغرافیایی
 • هزینه بیهوشی
 • هزنیه تست های پزشکی
 • هزینه بیمارستان و یا مرکز درمانی محل جراحی
 • هزینه داروهای تجویزشده
 • دستمزد جراح

 

سوالات متداول

آیا در این جراحی جای ابروها تغییر می کند؟

بله ابروها کمی بالاتر برده می شوند.

امکان انجام جراحی در هر سنی وجود دارد؟

این جراحی با توجه به این که به منظور زیبایی انجام می شود بهتر است در سنین بالاتر و افراد مسن انجام شود.

آیا امکان شکل دادن به ابروها وجود دارد؟

بله می توان ابروها را بصورت منحنی تغییر شکل داد.

آیا این عمل با بیهوشی انجام می شود؟

بله توسط متخصص بیهوشی و بصورت بیهوشی عمومی انجام می گردد.

 

medlineplus.gov : منبع

دکتر آرش بیرقی طوسی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جراح عمل لیفت پیشانی در مشهد - دکتر آرش بیرقی طوسی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دارای دانشنامه برد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی