عمل ماستوپکسی (لیفت سینه) چگونه انجام می شود؟

فهرست مطالب

عمل ماستوپکسی را زنانی انجام میدهند که متوجه شل شدن و آویزان بودن سینه های خود می شوند. در عمل ماستوپکسی پوست اضافه و بافت سینه برداشته می شود و سپس بافت باقی مانده به سمت بالا لیفت داده می شود.

باید بدانید که لیفت سینه موجب افزایش اندازه سینه نمی شود و حتی ممکن است مقداری از حجم خود را هم از دست بدهد. اگر قصد دارید به حجم سینه خودتان اضافه کنید باید از روش های ترکیبی عمل بزرگ شدن سینه و ماستوپکسی استفاده کنید که بنا به هدف های زیبایی شناختی که پزشک شما با شما در میان میگذارد انجام می شود.

 

چه عواملی باعث افتادگی سینه ها می شوند؟

افتادگی سینه ها

افزایش سن در زنان یکی از عواملی است که سینه ها استحکام و ارتجاعی بودن خود را از دست میدهند. همچنین دوران بارداری و شیردهی و یا کاهش وزن می تواند افتادگی سینه ها را شدیدتر کند. در این حالت ممکن است نیاز به انجام عمل ماستوپکسی داشته باشید.

رابط های سینه های زنان در دوران بارداری با پرتر شدن و بزرگ تر شدن آنها کشیده می شوند و این کشش موجب افتادگی سینه ها پس از زایمان خواهد شد.

همچنین تغییرات و نوسانات افزایش یا کاهش وزن می توانید پوست سینه را کشیده و کشش آن را از بین ببرد.

مورد دیگری که شاید برای شما جالب باشد آن است در طول زمان جاذبه زمین که به سمت پایین است موجب کشیدگی و افتادگی سینه زنان می شود!

 

لیفت سینه می تواند موضع نوک و هاله سینه ها را بالاتر برده و افتادگی را کاهش دهد. همچنین می تواند اندازه سینه ها کاهش یابد تا آن ها را در شکل جدید سینه متناسب نگه دارد.

ماستوپکسی برای چه افرادی مناسب است؟

mastopwxy

بطور کلی زنانی که مشکلات زیر را داشته باشند می توانند عمل لیفت سینه را انجام دهند :

  • سینه های آنها شل و آویزان شده است.
  • اندازه سینه ها بسیار بزرگ باشد.
  • فرم افتاده و آویزان سینه ها اعتماد بنفس آنها را کاهش داده است.
  • نوک پستن ها در زیر چین پستان آویزان باشد
  • نوک و هاله اطراف سینه ها به سمت پایین افتده باشد.

 

آمادگی برای عمل لیفت سینه :

برای انجام عمل لیفت سینه ابتدا باید با یک جراح پلاستیک صحبت کنید. در جلسه های ابتدایی ممکن است موارد زیر با شما مطرح شود…

  • سابقه بیماری : در مورد شرایط پزشکی خود و سابقه خانوادگی از گذشته تاکنون تماما با پزشک مطرح کنید. نتیجه آزمایشات ماموگرافی سینه را به اطلاع پزشک  برسانید. در صورتی که قلا جراحی خاصی انجام داده اید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
  • معاینه فیزیکی : ممکن است پزشک برای تعیین روش درمانی سینه ها را از نظر نوک پستان و هاله اطراف آن بررسی و آزمایش کند.
  • از انتظارات خود بگویید : حتما به پزشک توضیح دهید چرا میخواهید عمل ماستوپکسی انجام دهید و میخواهید پس از انجام جراحی فرم سینه ها چه تغییراتی داشته باشد.

 

عمل ماستوپکسی (لیفت سینه) چگونه انجام می شود؟

breast-implant-removal

این عمل با استفاده از چندین روش مختلف توسط جراحان انجام می شود. اندازه و شکل سینه در انتخاب روش مورد نظر توسط پزشک دخالت دارد.

 

مراحل انجام عمل ماستوپکسی به ترتیب زیر است :

این جراحی در وضعیت بیهوشی عمومی انجام می شود. بنابراین اولین مرحله از جراحی انجام بیهوشی با تزریق داروهای بیهوشی است.
سپس پزشک جراح در نقاطی که از قبل مشخص کرده برش هایی را ایجاد می کند. برش ها در خط طبیعی چین های سینه ایجاد می شود تا بعد از جراحی محل بخیه ها چندان در معرض دید نباشد.
برش ها این امکان را فراهم می کنند که جراح بتواند پوست اضافی و چربی ضافی سینه را خارج کند.
در ادامه با تکنیک هایی خاص می توانند پوست سینه را از محلی که برش خورده است به هم نزدیک کنند تا بخیه انجام شود.
البته مهم ترین بخش انجام جراحی فرم دهی و قراردادن هاله سینه در بهترین نقطه سینه است. این اقدام نیز با دقت و ظرافت خاصی انجام خواهد شد.
در پایان روند کار پانسمانی روی بخش های بخیه شده قرار داده می شود و روند بهبودی آغاز می گردد.

 

مزایای جراحی لیفت سینه :

مزایای جراحی لیفت سینه

مزیت جراحی لیفتینگ سینه این است که نتایج آن دائمی هستند و سال ها دوام می آورند.

جراحی لیفتینگ سینه،می تواند موارد زیادی که یک زن ممکن است با آنها مشکل داشته باشد را درمان می کند. مواردی مثل شلی بافت سینه، افتادگی سینه، سایز، فرم و عدم تقارن و نامنظمی سینه ها.

با استفاده از تمام تکنیک هایی که توصیف شد می توان نوک سینه و هاله اطراف آن را تصحیح کرد تا سینه ها خوش فرم تر شوند. اگر بیمار بخواهد می توان هاله های خیلی بزرگ را نیز کوچک کرد و ناهماهنگی هایی مثل نوک پستان های معکوس (تو رفته) در این روش می توانند با موفقیت درمان شوند.