امروزه عمل زیبایی ماموپلاستی در جهت فرم دادن یا کوچک کردن سینه بسیار رایج شده است. در طول عمر انسان با توجه به پارامترهای مختلفی مانند تغییر وزن،بارداری و .. اندازه سینه‌ها تغییر میکند که گاهی این تغییر اندازه مطلوب نیست.

عموما افرادی که با سایز سینه‌ های خود مشکل دارند و این مشکل باعث شده تا زیبایی اندام آنها تحت تاثیر قرار بگیرد و هم در فعالیت های روزمره با مشکل روبرو شوند نیاز به عمل زیبایی ماموپلاستی دارند مانند خانم هایی که بزرگی سایز سینه هایشان باعث میشود تا رشته ورزشی مورد نظر خود را دنبال نکنند. همچنین خانمهایی که سایز سینه هایشان یکسان نبوده یا با اندازه سایر اندامها متناسب نیست اقدام به عمل ماموپلاستی مینمایند.

 

عمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام میشود؟

یکی از رایج ترین عمل های زیبایی ماموپلاستی انجام عمل برای کاهش اندازه سینه است؛ به این دلیل که بزرگ بودن سینه می تواند برای بیماران دردساز باشد و باعث ایجاد انواع مختلفی از بیماری ها شود. عمل زیبایی ماموپلاستی برای کاهش اندازه سینه به روش های مختلفی انجام می شود.

 

ماموپلاستی یکی از انواع جراحی پلاستیک است که هدف آن

تغییر سایز پستان (کوچک کردن سینه) بوده تا با تغییر فرم و کاهش سایز آنها به زیبایی اندام کمک کند

 

این عمل توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک در مشهد صورت میگیرد و شخص متقاضی به مدت ۲ الی ۴ ساعت تحت بیهوشی عمومی قرار میگیرد. جراح در سه ناحیه از سینه که این محدوده ها را با خودکار مشخص میکند برش هایی میزند. سپس جراح با دقت مقداری از چربی و بافت را به طوری که ارتباط خونی آن با سینه قطع نگردد برداشته تا تناسب و سایز مورد نظر به وجود آید سپس قسمت های برش داده شده بخیه شده و پانسمان میگردد.

 

معرفی روش wise :

روش wise یکی از بهترین روش های شناخته شده برای انجام عمل زیبایی کاهش اندازه سینه است. روش wise امکان دسترسی پزشک متخصص زیبایی به مقدار گسترده ای از پارانشیم سینه را می دهد که باعث می شود بتواند برای کاهش حجم سینه به مقدار زیاد در انجام عمل از این روش استفاده کند. در صورتی که عمل زیبایی ماموپلاستی کاهش اندازه سینه با روش wise توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود، می تواند روشی امن و بدون خطر نسبت به روش های دیگر باشد حتی احتمال ایجاد خطر حساسیت هم در این روش کمتر است.

 

معرفی عمل زیبایی لیپوساکشن :

معمولا برای خارج کردن سلول های چربی زائد در عمل زیبایی ماموپلاستی برای کاهش اندازه سینه از عمل زیبایی لیپوساکشن در مشهد کمک گرفته می شود. برای کاهش سلول های چربی در ابتدا دستگاه مخصوص لیپوساکشن بر روی محل مورد نظر گذاشته می شود؛ سپس با گرمایی که توسط دستگاه مخصوص لیپوساکشن ایجاد می شود سلول های زائد چربی به صورت مایع در می آید. سلول های زائد چربی مایع شده در طی انجام عمل زیبایی ماموپلاستی توسط پزشک متخصص زیبایی از محل مورد نظر خارج می شود. شما بعد از گذشت مدتی از انجام عمل زیبایی سینه می توانید نتیجه مطلوب خود را در صورت درست انجام شدن عمل های زیبایی لیپوساکشن و ماموپلاستی مشاهده کنید.

 

سن مناسب جراحی کوچک کردن سینه :

عمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه را میتوان در هر سنی انجام داد اما بهتر است این عمل زمانی صورت بگیرد که رشد سینه کامل شده است هم چنین اگر این عمل بعد از دوران بارداری و شیردهی باشد حتما نتیجه مورد نظر بهتر خواهد بود.

 

آیا کاندید مناسبی برای عمل ماموپلاستی هستید؟

انجام عمل زیبایی کاهش سینه نمی تواند برای همه افراد مناسب باشد و ممکن است برای برخی افراد نه تنها سودی نداشته باشد بلکه ممکن است این افراد بعد از انجام عمل زیبایی سینه با خطرات و عوارض عمل زیبایی ماموپلاستی مواجه شوند. برای نمونه در صورتی که هر یک از برنامه های زیر را در آینده دارید نمی توانید قبل از آنها برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی اقدام کنید:

 1. تغذیه با شیر مادر ممکن است بعد از انجام عمل جراحی کاهش اندازه سینه چالش برانگیز باشد؛ اگرچه برخی از تکنیک های عمل زیبایی کاهش سینه می توانند به حفظ توانایی شما در شیردهی کمک کنند.
 2. اگر با تغییر رژیم غذایی و شروع برنامه ورزشی، علاقه مند به کاهش وزن هستید، بهتر است بعد از کاهش وزن تصمیم بگیرید که آیا انجام عمل زیبایی سینه برای شما مناسب است یا خیر.

اما در صورتی که هیچ یک از برنامه های بالا را ندارید و اندازه سینه ی شما نسبت به بقیه بدن شما متناسب نبوده یا انجام برخی از فعالیت های بدنی را برای شما محدود می کند شما می توانید فرد مناسبی برای انجام ماموپلاستی باشید.

 

مراقبت های قبل از انجام ماموپلاستی :

 • لازم است قبل از اقدام به انجام عمل سینه آزمایش های مورد نیاز قبل از انجام جراحی را انجام دهید و نتیجه آن ها را به پزشک متخصص زیبایی خود نشان دهید تا اطمینان یابید فرد مناسبی برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی هستید.
 • در صورتی که سیگار می کشید، لازم است برای انجام جراحی زیبایی سینه برای مدتی سیگار کشیدن را کنار بگذارید.
 • مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی احتمال خونریزی را در هنگام انجام جراحی افزایش می دهد بنابراین مدتی قبل از انجام عمل جراحی سینه مصرف آن ها را قطع کنید.
 • از مصرف مواد الکل دار چند روز قبل از انجام عمل جراحی سینه خودداری کنید.

 

مراقبت های بعد از انجام ماموپلاستی :

 • از کشیدن سیگار بعد ا انجام عمل زیبایی ماموپلاستی کاهش سینه هم پرهیز کنید.
 • برای کاهش درد و خطر عفونت می توانید از پزشک متخصص زیبایی خود بخواهید داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک برای شما تجویز کند.
 • هیچ دارویی را بدون تجویز پزشک متخصص خود مصرف نکنید و حتما قبل از مصرف هر نوع دارو از پزشک متخصص زیبایی خود مشورت بگیرید.
 • باید در حالی که سینه های شما بهبود می یابند، فعالیت های بدنی را به مدت دو تا چهار هفته محدود کنید.
 • برای چند ماه بعد از ماموپلاستی از استفاده سینه بند خودداری کنید.
 • بعد از مدتی از گذشت انجام عمل زیبایی سینه برای بررسی وضعیت بهبودی، به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه کنید.

 

متخصص مامو پلاستی در مشهد

کسانی که می خواهند برای ماموپلاستی در مشهد مراجعه کنند، ممکن است دچار استرس و نگرانی بعد ازعمل شوند و حتی ممکن است بخاطر اینکه احتمال دارد نتیجه مطلوب را نگیرند، از انجام این عمل جراحی خود داری می کنند. اگر شما دوست دارید جراحی مامو پلاستی را انجام دهید، اما از نتیجه آن نگران هستید، کافی است با مطب دکتر آرش بیرقی طوسی تماس گرفته تا شما را دقیق تر راهنمایی کنیم.