ماموپلاستی یا عمل کوچک کردن سینه چگونه انجام میشود؟ + فیلم

فهرست مطالب

ماموپلاستی یک عمل زیبایی سینه است که امروزه در جهت فرم دادن یا کوچک کردن سینه بسیار رایج شده است. در طول عمر انسان با توجه به پارامترهای مختلفی مانند تغییر وزن، بارداری و… اندازه سینه‌ ها تغییر میکند که گاهی این تغییر اندازه مطلوب نیست.

عموما افرادی که با سایز سینه‌ های خود مشکل دارند و این مشکل باعث شده تا هم زیبایی اندام آنها تحت تاثیر قرار بگیرد و هم در فعالیت های روزمره با مشکل روبرو شوند، نیاز به عمل زیبایی کوچک کردن سینه دارند.

به عنوان مثال خانم هایی که بزرگی سایز سینه هایشان باعث میشود تا نتوانند رشته ورزشی مورد نظر خود را دنبال کنند. همچنین خانمهایی که سایز سینه هایشان یکسان نبوده یا با اندازه سایر اندامها متناسب نیست، می توانند اقدام به این عمل جراحی نمایند. در مقابل، هستند خانم هایی که از کوچکی سینه خود ناراضی هستند و دکتر بیرقی برای این افراد عمل بزرگ شدن سینه را توصیه می کنند.

ما در این مقاله جذاب و کاربردی به طور کامل با شما در مورد این عمل زیبایی صحبت می کنیم، در پایان شما خواهید توانست درباره آن تصمیم بهتری بگیرید، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید…

فیلم عمل ماموپلاستی

 

ماموپلاستی چیست ؟

ماموپلاستی یکی از انواع جراحی پلاستیک است که هدف آن تغییر سایز پستان (کوچک کردن سینه) است تا با تغییر فرم و کاهش سایز آنها به زیبایی اندام خانم ها کمک کند.

ماموپلاستی چیست

این جراحی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی برای کاهش اندازه سینه است؛ به این دلیل که بزرگ بودن سینه می تواند برای بیماران دردساز باشد و باعث ایجاد انواع مختلفی از بیماری ها شود. این عمل زیبایی برای کاهش اندازه سینه به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه هر کدام را مفصل توضیح خواهیم داد.

 

عمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام میشود؟

این عمل توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک در مشهد صورت میگیرد و شخص متقاضی به مدت 2 الی 4 ساعت تحت بیهوشی عمومی قرار میگیرد. جراح در سه ناحیه از سینه که این محدوده ها را با خودکار مشخص میکند برش هایی میزند. سپس جراح با دقت مقداری از چربی و بافت را به طوری که ارتباط خونی آن با سینه قطع نگردد برداشته تا تناسب و سایز مورد نظر به وجود آید سپس قسمت های برش داده شده بخیه شده و پانسمان میگردد.

 

معرفی روش wise :

روش wise یکی از بهترین روش های شناخته شده برای انجام عمل زیبایی کاهش اندازه سینه است. روش wise امکان دسترسی پزشک متخصص زیبایی به مقدار گسترده ای از پارانشیم سینه را می دهد که باعث می شود بتواند برای کاهش حجم سینه به مقدار زیاد در انجام عمل از این روش استفاده کند.

جراحی ماموپلاستی به روش wise

در صورتی که عمل زیبایی ماموپلاستی کاهش اندازه سینه با روش wise توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود، می تواند روشی امن و بدون خطر نسبت به روش های دیگر باشد حتی احتمال ایجاد خطر حساسیت هم در این روش کمتر است.

 

معرفی عمل زیبایی لیپوساکشن :

معمولا برای خارج کردن سلول های چربی زائد در عمل زیبایی ماموپلاستی برای کاهش اندازه سینه از عمل زیبایی لیپوساکشن کمک گرفته می شود. برای کاهش سلول های چربی در ابتدا دستگاه مخصوص لیپوساکشن بر روی محل مورد نظر گذاشته می شود؛ سپس با گرمایی که توسط دستگاه مخصوص لیپوساکشن ایجاد می شود سلول های زائد چربی به صورت مایع در می آید.

عمل زیبایی لیپوساکشن و ماموپلاستی

سلول های زائد چربی مایع شده در طی انجام عمل زیبایی ماموپلاستی توسط پزشک متخصص زیبایی از محل مورد نظر خارج می شود. شما بعد از گذشت مدتی از انجام عمل زیبایی سینه می توانید نتیجه مطلوب خود را در صورت درست انجام شدن عمل های زیبایی لیپوساکشن و ماموپلاستی مشاهده کنید.

 

سن مناسب جراحی کوچک کردن سینه

عمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه را میتوان در هر سنی انجام داد اما بهتر است این عمل زمانی صورت بگیرد که رشد سینه کامل شده است هم چنین اگر این عمل بعد از دوران بارداری و شیردهی باشد حتما نتیجه مورد نظر بهتر خواهد بود.

 

آیا کاندید مناسبی برای عمل ماموپلاستی هستید؟

انجام عمل زیبایی کاهش سینه نمی تواند برای همه افراد مناسب باشد و ممکن است برای برخی افراد نه تنها سودی نداشته باشد بلکه ممکن است این افراد بعد از انجام عمل زیبایی سینه با خطرات و عوارض عمل زیبایی ماموپلاستی مواجه شوند. برای نمونه در صورتی که هر یک از برنامه های زیر را در آینده دارید نمی توانید قبل از آنها برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی اقدام کنید:

 1. تغذیه با شیر مادر ممکن است بعد از انجام عمل جراحی کاهش اندازه سینه چالش برانگیز باشد؛ اگرچه برخی از تکنیک های عمل زیبایی کاهش سینه می توانند به حفظ توانایی شما در شیردهی کمک کنند.
 2. اگر با تغییر رژیم غذایی و شروع برنامه ورزشی، علاقه مند به کاهش وزن هستید، بهتر است بعد از کاهش وزن تصمیم بگیرید که آیا انجام عمل زیبایی سینه برای شما مناسب است یا خیر.

اما در صورتی که هیچ یک از برنامه های بالا را ندارید و اندازه سینه ی شما نسبت به بقیه بدن شما متناسب نبوده یا انجام برخی از فعالیت های بدنی را برای شما محدود می کند شما می توانید فرد مناسبی برای انجام ماموپلاستی باشید.

 

مراقبت های قبل از انجام ماموپلاستی :

 • لازم است قبل از اقدام به انجام عمل سینه آزمایش های مورد نیاز قبل از انجام جراحی را انجام دهید و نتیجه آن ها را به پزشک متخصص زیبایی خود نشان دهید تا اطمینان یابید فرد مناسبی برای انجام عمل زیبایی ماموپلاستی هستید.
 • در صورتی که سیگار می کشید، لازم است برای انجام جراحی زیبایی سینه برای مدتی سیگار کشیدن را کنار بگذارید.
 • مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی احتمال خونریزی را در هنگام انجام جراحی افزایش می دهد بنابراین مدتی قبل از انجام عمل جراحی سینه مصرف آن ها را قطع کنید.
 • از مصرف مواد الکل دار چند روز قبل از انجام عمل جراحی سینه خودداری کنید.

 

مراقبت های بعد از انجام ماموپلاستی :

 • از کشیدن سیگار بعد ا انجام عمل زیبایی ماموپلاستی کاهش سینه هم پرهیز کنید.
 • برای کاهش درد و خطر عفونت می توانید از پزشک متخصص زیبایی خود بخواهید داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک برای شما تجویز کند.
 • هیچ دارویی را بدون تجویز پزشک متخصص خود مصرف نکنید و حتما قبل از مصرف هر نوع دارو از پزشک متخصص زیبایی خود مشورت بگیرید.
 • باید در حالی که سینه های شما بهبود می یابند، فعالیت های بدنی را به مدت دو تا چهار هفته محدود کنید.
 • برای چند ماه بعد از ماموپلاستی از استفاده سینه بند خودداری کنید.
 • بعد از مدتی از گذشت انجام عمل زیبایی سینه برای بررسی وضعیت بهبودی، به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه کنید.

 

عکس قبل و بعد از عمل ماموپلاستی

 

ایا عمل ماموپلاستی خطرناک است ؟

این عمل جراحی هم مانند دیگر عمل ها بی خطر نمی باشد و دارای بعضی عوارض نظیر کبودی و تورم است. دقیقا به همین دلیل است که قبل از انجام عمل پزشک جراح از شما آزمایشات مختلفی می گیرد تا از پس از اطمینان از سلامت شما اقدام به جراحی نماید. مزیت دیگر این آزمایش ها این است که اگر دچار عارضه یا مشکل خاصی شدید، پزشک با استفاده از همین آزمایش ها می تواند برای تشخیص و درمان شما اقدام کند.

اولین نکته ای که باید اشاره کنیم آن است که شما خودتان از همه مهم تر هستید و باید سعی کنید تمامی توصیه ها و مراقبت های قبل و بعد از عمل را به خوبی انجام دهید تا کمتر دچار عوارض عمل شوید.

نکته بعدی انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی که دارای مهارت و تجربه بالایی است می باشد، بهتر است برای هزینه و قیمت عمل خیلی وسواس به خرج ندهید چرا که عمل با قیمت پایین تر و جراح بی تجربه می تواند عوارضی را به دنبال خود داشته باشد که تا مدت ها و با صرف هزینه های بیشتر قابل جبران نباشد. یادتان باشد سلامتی بالاترین نعمتی است که خداوند به انسان ها هدیه داده است.

در نهایت بهتر است بعد از عمل از فردی برای انجام کارهای شخصی خود کمک بخواهید، تغذیه خوبی داشته باشید و با رعایت مسائل بهداشتی از مواجهه با عفونت در امان بمانید.

 

با عوارض ماموپلاستی آشنا شوید

در بسیاری از عمل های جراحی می توان با تکنیک ها و روش های پیش گیرانه از بروز عوارض بعد از عمل جلوگیری نمود. این موضوع به انتخاب درست یک جراح با تجربه بسیار بستگی دارد چرا که با به کارگیری این روش ها می تواند تا حدود زیادی از عوارض های متعدد پیشگیری نماید. همچنین مراقبت های قبل و بعد از عمل نیز که توسط بیمار انجام می شود بسیار حائز اهمیت می باشد.

در ادامه مهمترین عوارض شایع جراحی ماموپلاستی را به شما معرفی می کنیم :

اسکار یا جای زخم

ایجاد اسکار بعد از عمل جراحی اجتناب ناپذیر است و به طور طبیعی ایجاد می شود. پس از جراحی جای زخم ها تا مدت ها باقی می مانند. همچنین سوزش، قرمزی یا خارش محل زخم طبیعی است و پس از مدت مشخصی به خودی خود ترمیم می شوند.

 

نامتقارن بودن سینه ها

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، تجربه و مهارت بالای جراح در این عمل بسیار مهم است. ممکن است پس از انجام عمل، تقارن سینه ها بهم بخورد و اصطلاحا بالا پایین باشند. در این وضعیت پستان ها در وضعیت درست خود قرار نمی گیرند و هم اندازه هم به نظر نمی رسند که از نظر ظاهری برای فرد مشکلاتی را ممکن است ایجاد کند. اگر جراح باتجربه باشد با مهارت بالایی که دارد به خوبی زمان عمل تقارن سینه ها را حفظ کرده و پس از عمل عارضه ای ایجاد نخواهد شد.

 

عفونت

عفونت یکی از متداول ترین عوارض عمل ماموپلاستی است که اگر به خوبی مراقبت های قبل و بعد از عمل که بالاتر گفته شد را رعایت کنید، می توان گفت تا حد زیادی از بروز آن می توانید جلوگیری کنید. در صورت مشاهده عفونت، پزشک از تجویز آنتی بیوتیک برای درمان استفاده خواهد کرد.

 

بهترین جراح ماموپلاستی در مشهد

افرادی که می خواهند برای ماموپلاستی در مشهد مراجعه کنند، ممکن است دچار استرس و نگرانی بعد ازعمل شوند و حتی ممکن است بخاطر اینکه احتمال دارد نتیجه مطلوب را نگیرند، از انجام این عمل جراحی خود داری می کنند. اگر شما دوست دارید جراحی مامو پلاستی را انجام دهید، اما از نتیجه آن نگران هستید، کافی است با مطب دکتر آرش بیرقی طوسی تماس گرفته تا شما را دقیق تر راهنمایی کنیم.