مراقبتهاى بعداز تزریق چربى

فهرست مطالب

تزریق چربی – مراقبتهایی که بعداز گرافت چربی ( پیوند چربى ) در صورت یا این که سایر نقاط بدن می توان انجام داد :

۱ – توصیه می شود فردى را جهت رساندنتان به منزل به همراه داشته باشید , و در دو , سه روز نخستین در کارها منزل کمکتان نماید .

۲ – می بایست محل برداشت چربى با باند کشى ویا گن مطلوب بمدت دو هفته , سفت پوشانده شود .

۳ – به شخص پیشنهاد میشود که از وارد کردن فشار بسیار به محل تزریق جهت جلوگیری از نقل وانتقال چربی تزریق شده به بازه زمانی ۷ تا ۱۰ روز پرهیز نماید .

۴ – شاید محل تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته شده در گیر کبودی , تورم و درد گردید . این شرایط طبیعی بوده و به ندرت در طی چندین روز تا چندین هفته برطرف میگردد , میزان کبودی و تورم متناسب با اندازه چربی تزریق شده‌است البته به صورت معمول ۲ تا ۳ هفته طول میکشد .

۵ – در سه هفته ی اوّل تزریق , از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب , استفاده از فضاهای گرم ( سونای کم آب و بخار ) و حمام های طولانی مدت شدیدا بپرهیزید .

۶ – در‌حالتی که تزریق چربى در صورت است , جهت کاهش ورم بهتر است در یک‌سری روز اولیه پس ازتزریق چربی, هنگام خوابیدن زیرسرتان بلند باشد ( موقعیت نصفه نشسته یا این که زاویه ۴۵ مرتبه ) و در صورتیکه که مزاحمتی برای خوابتان ایجاد نکند , خوب تر است به زمان دو هفته در این حالت بخوابید .

تزریق چربى , تزریق چربى در صورت , جوانسازی پوست
۷ – سه روز کمپرس سرد صورت و محل دهنده , آن‌گاه کمپرس گرم منجر تسریع جذب کبودی و ورم می‌شود .

۸ – برای کاهش ورم صورت , استفاده از نمک می بایست محدود شود .

۹ – استحمام کردن از روز دوم بلامانع است اما از زیر فشار قرار دادن و ماساژ دادن بخش ها تزریق شده اکیداً جلوگیری کنید .

۱۰ – در سه هفته ی اوّل تزریق , از قرار تصاحب کردن طولانی برهه زمانی در آفتاب , استفاده از فضاهای گرم ( سونای کم آب و بخار ) و خزینه های طولانی دوران شدیدا بپرهیزید .

۱۱ – در طی زمان استراحت و نقاهت خویش در خانه , از انجام کار هایی مانند شست و رفت و باغبانی که نیاز به خم شدن یا این که وارد کردن فشار دارا هستند پرهیز کنید , چون این می تواند سبب تشدید ورم صورت اضافه شدن آن شود . بطور کلى در تعدادی روز اولیه از کارسنگین خانه و خم شدن دوری کنید .

۱۲ – روش رفتن آهسته را پرسرعت استارت فرمائید که نیز از لخته شدن خون در پاها جلوگیرى می‌نماید و نیز تورم صورت را کاهش می دهد .

۱۳ – . از انجام ورزش شدید به مقطع چندین هفته بایستی دوری شود در‌حالتی که که عادت به ورزش کردن منظم دارید , پس از یک‌سری روز می‌توانید ورزش های سبک تری ( به شرط آن که موجب ارتقا تورمو تعریق صورت نشود ) انجام دهید , ورزش های کششی سبک مثل شنا و پیاده روی آهسته مانعی ندارد .

۱۴ – در محل تزریق چربی بخیه زده نمی‌شود و در فیض نیازی به کشیدن بخیه ونیز پانسمان کردن نیست .

۱۵ – در صورت لزوم ۲۴ ساعت پس از تزریق چربی , زدن کرم ضدآفتاب و آرایش کردن مانعی ندارد .

۱۶ – آناناس تازه دربردارنده ماده بروملین و ویتامین ث است که در تسریع جذب کبودی و ورم اثرگذار است و هرچه بیشتر مصرف شود بهتر است .

۱۷ – . بدلیل کاهش تحرک احتمال دارد در گیر یبوست گردید , بهتر است از میوه هاى نو , ماهی و میگو و امگا۳ به فراوانی میل نمایید .

۱۸ – میزان ورم متغییر وصبحها بیشتر است که با رعایت مورد ۲ به دست‌کم می رسد .

۱۹ – تا ۱۰ روز مصرف نمک به دستکم کاهش داده شود .

۲۰ – داروهای خود را تا آخر مصرف فرمائید .

۲۱ – اگر‌چه عفونت نادر است , آنتی بیوتیک خوراکی ( مانند سفالکسین ) قبل و بعد از فعالیت تحویز می‌شود ( از شب قبلی از فعالیت تا ۵ روز بعداز تزریق ) معمولا برای کنترل درد نیازی به داروی مخدر نیست و استفاده از استامینوفن و یا این که ژلوفن کافی خواهد بود .

۲۲ – در بعضی مواردتزریق چربی در صورت , طی هفته های اوّل بعد از تزریق , غیر قرینگی در صورت به چشم میخورد که جای نگرانی نبوده و در غایت دو طرف صورت مانند نیز خواهند شد . ( این موقعیت ناشى از تفاوت جذب تورم در دو نیمه ی بدن است و نهایتاً تصحیح میشود .

کسب اطلاعات لازم در مورد عمل بینی در مشهد